Przeprowadzone zabiegi - niszczone-drewno

Przejdź do treści

Menu główne:

Przeprowadzone zabiegi

Przeprowadzone zabiegi

Opracowana metoda została sprawdzona w praktyce, dając bardzo dobre rezultaty dezynsekcji takich obiektów jak:

  1. Kościół Farny w Pruszczu Gdańskim,
  2. Kościół w Bierzgłowie,
  3. Ołtarz główny w Kościele pw. Św. Jakuba w Toruniu,
  4. Dom Rodzinny Jana Kasprowicza - własność Muzeum w Inowrocławiu,
  5. Kościół pw. Św. Mikołaja w Papowie Biskupim,
  6. Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa., Kaplica św. Stanisława Kostki., Kaplica Nawiedzenia NMP i Kaplica Bożego Ciała w Bazylice pw. Św. Janów w Toruniu,
  7. Grobu Pańskiego Kościoła Najświętszej Marii Panny w Toruniu,
  8. Kościół Podwyższenia Krzyża Św. w Przeczenie
  9. Więźba Klasztoru Karmelitanek w Łasinie.
  10. „Kościółek Polski” w Prabutach.
  11. Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Mikołaja Biskupa.
  12. Kościół pw. Najświętszej Marii Panny w Lipnie.
  13. Leśniczówka „Pranie” - muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
  14. Kościół p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu
  15. Prospekt organów małych w Bazylice św. Janów w Toruniu



(fotografie w zakładce "foto dezynsekcji"
oraz wiele obiektów drewnianych o mniejszym znaczeniu. We wszystkich przypadkach dezynsekcja zakończyła się pełnym sukcesem, prowadząc do całkowitego zniszczenia szkodników drewna wyrobionego, jednocześnie nie zaobserwowano zniszczeń, czy uszkodzeń.



Niszczenie szkodników drewna wyrobionego metodą firmy ROCHEM wymaga opracowania indywidualnej procedury dla każdego obiektu. Częstym sposobem postępowania jest tworzenie większych lub mniejszych komór z folii. Pozwala to na ograniczenie kosztów zabiegu i skoncentrowanie działań w przestrzeni, w której znajdują się obiekty zaatakowane przez szkodniki. Odpowiednie manipulowanie stężeniami insektycydu umożliwia zredukowanie do minimum zagrożeń występujących w czasie zabiegu. Przy zachowaniu odpowiednich warunków części obiektu niepoddane dezynsekcji mogą być użytkowane, co nie jest możliwe w przypadku stosowania gazów o wysokiej toksyczności.


Nie jest obojętne, w jakiej porze roku, wykonujemy zabieg zwalczania drewnojadów. Zasadniczo należy je wykonywać od kwietnia do sierpnia. W tym okresie owady zbliżają się do powierzchni i często wygryzają do lotu godowego. W okresie zimowym starają się schować głębiej, ograniczają, procesy życiowe i są wielokrotnie mniej podatne na zabiegi zwalczania.
Z tego powodu prosimy zainteresowanych o nawiązanie kontaktu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem ponieważ możliwości firmy w zakresie przerobu są ograniczone.

Dla uniknięcia nieporozumień, informuję wykonawców DDD, którzy nie lubią czytać nudnych naukowych tekstów, że użycie dichorfosu zgodnie z powszechną procedurą oprysku lub zamgławiania nie może w żaden sposób prowadzić do pozytywnych skutków. Stwarza za to poważne zagrożenia dla cennych obiektów.


Dla przekonania wątpiących, autor w trakcie zabiegu.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego